Novinky
Vznik
Stavba
Cestující
Posádka
Plavba
Šetření
Vrak
Film
Média
Autor

fb

Donate 

Seznam chyb ze zdroje WWW.KFILMU.NET

1.) [historické chyby] Ve scéně, když Rose s Jackem jdou do její kajuty, aby ji namaloval, tak Jack tam obdivuje jeden obraz od Moneta (Water-lilies). Baví se o tom, jak je úžasný a jak skvěle používá barvy. Ten obraz byl ve skutečnosti namalován v r. 1917.

2.) [faktické chyby] Na začátku filmu při odjezdu lodi natáčí někdo kamerou a klička je na levé straně (je to způsobené zrcadlovým převrácením), která se v téhle době nevyráběla. Je to poznat i ze záběrů, které nebyly přetočeny a klička je na správné straně.

.3.) [posloupnost] Když se při záběru hodiny na velkém schodišti první třídy potopí, jaktože se tedy při dalším záběru, kdy se voda valí přes rozbitou skleněnou kopuli, hodiny teprve potápějí?

4.) [posloupnost] Když Rose a Jack jdou na příď lodi, kde Rose posléze "poletí", tak dávejte pozor na zábradlí. Spojovací tyčka mezi jednotlivými fragmenty zábradlí se objevuje a zase mizí.

5.) [posloupnost] Když Jack dává Rose vzkaz, tak je napsaný na žlutém papírku, ale později, když si ho Rose čte, je napsaný na papírku bílém.

6.) [ostatní] Když Rose přesekává Jackovi pouta, tak je ve zpomaleném záběru vidět, že ho sekla do ruky.

7.) [posloupnost] Sledujte pozorně trubky na prvním komínu. Celou dobu jsou jinak zkroucené, než když se komín urve a padá. viz. obrázek

8.) [ostatní] Všimněte si na začátku jak v záběru, kdy se vynořují ponorky od Titaniku a vytahují ten trezor, je za lodí vidět pevnina.

10.) [posloupnost] Jack se chystá malovat Rose, a udělá dlouhou, silnou čáru. Když je později záběr na kresbu, tak na ní není žádná čára, která by mohla být onen první tah.

11.) [chyby v animaci/efektech] Když Rose běží hledat někoho, kdo by jí pomohl vysvobodit připoutaného Jacka, narazí na zmateného pána v bílém oblečení. Ten ji táhne pryč a Rose mu dá pěstí. Všimněte si, že herec má na ruce (kterou si chce dát na nos) červenou barvu a že má i červený (krvavý) nos ještě než se ho dotkne.

12.) [posloupnost] Když Rose rozbije sklo s požární sekerou, tak do toho praští a zbyde tam jeden střep, ale za okamžik je tam střepů hodně.

13.) [posloupnost] Když se Titanic potápí a z polic padají talíře, je zde použit jeden záběr dvakrát, pokaždé z jiného úhlu kamer.

14.) [historické chyby] Když kapitán Smith dává radistům rozkaz k vyslání žádosti o pomoc, napíše při tom na papír pozici 41 st. 46 min. SŠ a 50 st. 14 min. ZD, kterou skutečně Titanic té noci vysílal, ale až zhruba 45 minut po srážce. Při prvním volání o pomoc byla uvedena pozice 41 st. 44 m. SŠ a 50 st. 24 min ZD.
Zajímavost: Ani jedna z těchto pozic neodpovídá skutečné poloze vraku Titaniku.

15.) [ostatní] K natáčení filmu byl postaven pouze pravobok lodi. V přístavu Southampton, odkud Titanic vyplouval, byl ale přiražen ke břehu levobokem. Záběr se tak otočil a většina mávajících jsou najednou leváci.

16.) [historické chyby] Když Rose vybaluje v kabině své obrazy, tak se mezi nimi objeví i Avignonské slečny od Picassa. Podle filmu by tedy obraz měl skončit na dně oceánu, ale ten je dodnes k vidění v Louvre.

17.) [viditelné vybavení/štáb] Když Rose přesekává Jackovi pouta, tak řetěz pout položený na trubce je oddělený už před dopadem sekery.

18.) [viditelné vybavení/štáb] Když jde Jack na večeři, tak přichází ke skleněným dveřím, které jeden ze sluhů otevře. Ještě než se tak stane, můžete vidět odrážející se kameru na skleněné výplni dveří.

19.) [faktické chyby] Když už je část Titaniku pod vodou, tak si všimněte, že komíny jsou stále rovné vzhůru k nebi. Takže když byla loď potopena asi v úhlu 20°, tak komíny byly stále rovně.

20.) [faktické chyby] Při "nádherném" přechodu z minulosti do současnosti přes Roseino oko (určitě jim to dalo spoustu práce ;o) vyplývá, že duhovky Kate Winslet (Rose) a Gloria Stuart (stará Rose) jsou stejné, ale po dalším přechodu už má Gloria Stuart (stará Rose) takové vodnaté duhovky.

21.) [historické chyby] Když Jack kouří s přítelem na palubě lodi, tak jeho cigareta má filtr. Ale cigarety s filtrem se začaly vyrábět až později.

22.) [posloupnost] Když se Jack miluje s Rose, a Rose otiskne ruku na to sklo, tak má jiný tvar než zevnitř auta.

23.) [posloupnost] Caledon se na člun dostane tak, že vezme nějakou holčičku a řekne, že je jediný koho má. Když nasedá na člun, dává ji podržet nějaké ženě a je vidět, že je člun plný žen. Když ale ke konci Rose vykládá o počtu zemřelých, je na člunu většina mužů.

24.) [logické chyby] Rose je s Jackem v podpalubí v tom autě a Rose vtáhne Jacka přes přední sklo dovnitř. Nikde jsem si nevšimla, že by to okno zavřeli, ale přesto se ten prostor uvnitř zapaří, jak tak dýchají.

25.) [audio-chyby] Ve scéně, kdy Titanic odjíždí z přístavu Jack při pohledu na delfíny říká: "Podívej, tamhle ten skočil.", ale tuto větu pronesl dřív než delfín opravdu skočí.

26.) [úmyslné chyby] Když Jack maluje Rose, při záběru na jeho prsty na začátku malování je vidět, že mají jiný tvar i barvu nehtu než prsty, které skutečně malovaly obrázek.

27.) [logické chyby] Když ke konci leží Rose na posteli, tak má na nočním stolku fotografie, ale na nich je vyfocená jenom z období kdy Titanik šel ke dnu. Nemá tam žádné fotky z dětství nebo když už je starší. A neříkala na začátku filmu, že si sebou vozí všechny fotografie.

28.) [ostatní] Když je Jack se svým kamarádem na přídi a sledují delfíny, tak se Jackovi vůbec nehýbou vlasy.

29.) [posloupnost] Chvíli před tím než si Jack s Rose vylezou na dveře od skříně (loď je už pod vodou), tak v dálce jsou vidět asi 2 další lodě.

30.) [historické chyby] Když se Titanic potopí a čluny hledají živé lidi, tak námořníci svítí takovými dlouhými baterkami, ale v té době byly jen lampové svítilny...nemyslíte?

31.) [faktické chyby] Při útěku z lodi nemají pasažéři vůbec páru u pusy.

32.) [logické chyby] Když Rose zachraňuje Jacka v podpalubí pouta mu přesekne sekerou. Ale co bylo v tý trubce kterou přesekla? Vzduch? Plyn? Asi nic protože by to uteklo!

33.) [viditelné vybavení/štáb] Když Leonardo DiCaprio a Kate Winslet stojí při špici lodi a jakože tam létají, tak je perfektně vidět jak je kreslená ta paluba na té lodi.

34.) [posloupnost] Když chce Rose skočit a zabít se, tak se jí Jack zeptá, jestli byla někdy ve Wisconsinu. Když se jí na to ptá, tak je její obličej natočený k němu, když pak ale kamera zabere Rose, ta se dívá na druhou stranu. Přitom nebylo vidět, že by její obličej nějak změnil směr.

36.) [logické chyby] Když Rose zjistí, že přijíždí záchranný člun, připlave k mrtvole a vezme její kovovou píšťalku, na kterou několikrát zapíská. V skutečnosti musela být píšťalka omrznutá a Rose by rty k píšťalce přimrzli.

37.) [logické chyby] V scéně po potopení Titaniku, přijíždí k místu nehody záchranný člun. V něm je důstojník, křičí do megafonu a ozývá se ozvěna. Od čeho se ta ozvěna na širém moři odráží?

38.) [historické chyby] Jack vypráví Rose o jezeře ve Wisconsinu, kde jako kluk rybařil. Toto umělé jezero bylo vytvořeno v roce 1917.

39.) [logické chyby] Když se Jack dívá z okna (když je připoutaný pouty k trubce) je vidět, že voda je asi 1 metr nad oknem. Jenže když k němu přichází Rose tak voda klesla a je vidět okraj vody.

40.) [viditelné vybavení/štáb] Při scéně kdy Rose vstupuje do místnosti, kde jí bude Jack malovat, jí někdo otevře dveře, jelikož má plné ruce. Musí si držet šaty a držák pro Jacka. Dveře otvírá kulisák.

41.) [logické chyby] Když Rose unika výtahem, svůj úspěch deklaruje vztyčeným prostředníčkem, budoucím gestem z Brooklinu. I tak dost od děvčete, které se teprve učí plivat.

42.) [viditelné vybavení/štáb] Když přijede do přístavu auto a z něho začne vystupovat Kate Winslet, ve skle se odráží místo Titaniku kulisa s lešením.

43.) [posloupnost] Když Rose běží hledat pomoc pro Jacka, který je připoután, tak se brodí vodou. Kromě toho, že se několikrát změní výška zacákání jejích šatů, si můžeme všimnout ve scéně kdy běží po schodech nahoru, že jsou úplně suché.

44.) [historické chyby] Pouta, kterými je Jack připoután k trubce nebyla v roce 1912 ještě vynalezena. Používal se jiný tip, s jiným zamykáním.

45.) [historické chyby] Zajímavost: Když Rose a Jack utíkají po schodech dolů, tak po nich Cal střílí a zasáhne andělíčka, který se rozbije a zhroutí, ale ve skutečnosti je uchován dodnes.

46.) [historické chyby] Rádiové systémy v době Titaniku byli založeny na principu jiskřivého přenosu. My bychom nikdy nemohli slyšet čistý zvuk SOS (v morseově abecedě), jak tomu je ve filmu.

47.) [úmyslné chyby] Na konci filmu říká Rose, že z moře bylo zachráněno 6 lidí. Ve skutečnosti jich bylo 32. Ale to by pak už nebylo tolik dramatické.

48.) [historické chyby] Pokud se pořádně podíváte na kapitánovu uniformu a ještě podrobněji na její knoflíčky tak uvidíte, že je na nich vyraženo 1922. Náš kapitán si je asi objednal z budoucnosti...

49.) [faktické chyby] Při jednom bočním záběru při potápění Titaniku vidíte čáry od vody. Ale ty jsou naprosto rovné. Copak voda by nedělal vlny, které by stříkaly a tak by linky byly nepravidelné?

50.) [chyby v animaci/efektech] # Když se voda valí skrz kopuli, je to určitě působivé, ale pokud se podíváte pořádně, popřípadě zpomaleně uvidíte okraj obrovského vědra.

51.) [posloupnost] Ve scéně, kde Jack přemluví Rose, aby neskákala, tak jeho límec mění tvar a pozici. Jednou odhaluje jeho košili podruhé zas ne.

52.) [viditelné vybavení/štáb] Když se Jack ptá kapitána, jestli s nimi opustí loď, tak můžete v zrcadle spatřit kameru.

53.) [historické chyby] # Když se ženy zmiňují o Freudovi, tak říkají, že muži jsou podle Freuda předpojatí. Ale pokud je známo, tak Freud výsledky své práce zveřejnil až v roce 1920. Tedy osm let po potopení Titaniku.

54.) [historické chyby] Pokud pozorně sledujete scénu, kde lidé nastupují do záchranných člunů, tak si můžete všimnout jednoho člověka s digitálními hodinkami. Že by už byly vynalezeny v roce 1912?

55.) [posloupnost] Když se Rose prochází po soukromé palubě s Calem, tak Cal pokládá svůj šálek na talířek dvakrát.

56.) [faktické chyby] Jackova kresba uhlem by nemohla ve vodě vydžet tak dlouho a nerozpustit se.

57.) [posloupnost] Když Rose v roce 1996 začíná vyprávět, má kulaté náušnice. Později je vidět s náušnicemi podlouhlými. Takže vypravuje několik dní?

58.) [ostatní] Během filmu se Rose mění barva očí.

59.) [faktické chyby] Je vidět delfíny, i když v těchto mořích nejsou.

60.) [posloupnost] Ve scéně, kdy Jack učí Rose plivat, přichází matka Rose a Jackovi zůstane slina na bradě, kde změní tvar a pozici.

61.) [historické chyby] Obraz Nymfy od Moneta byl namalován až v roce 1920.

62.) [faktické chyby] Když Titanic vyjíždí z přístavu, míjí v těsné blízkosti malou loďku, která se na vlnách, které jsou od Titaniku sotva zhoupne. Ve skutečnosti by byla takto malá loď, když by kolem ní projel takový obr, na šrot.

63.) [viditelné vybavení/štáb] Když se Titanic potápí (scéna kdy je loď kolmo k vodě a lidé padají dolů) jeden člověk při pádu dolů narazí na trn za který se loď přivazuje k břehu a ten se promáčkne jak guma. Většinou jsou ze železa.

 


TITANIC World
Copyright © 1999-2021 Zdeněk Marášek
Všechna práva vyhrazena