Novinky
Vznik
Stavba
Cestující
Posádka
Plavba
Šetření
Vrak
Film
Média
Autor

fb

Donate 

Leonardo DiCaprio (Jack Dawson)
je ve svých 23 letech jedním z nejtalentovanějších herců své generace. V 19 letech byl nominován na Oscara® za vedlejší roli mentálně narušeného mladíka ve filmu "Co žere Gilberta Grapea?". Šlo o jeho druhý film a získal za tuto roli také ocenění National Board of Review, chicagských filmových kritiků, losangeleských filmových kritiků a nominaci na Zlatý glóbus.
DiCaprio debutoval po boku Roberta DeNira a Ellen Barkinové ve filmu "This Boy's Life" a objevil se v mnoha filmech, m.j. ve westernu "Rychlejší než smrt" se Sharon Stoneovou a Genem Hackmanem, v dramatu mladíka a jeho závislosti na heroinu "Rváčův deník" a s Davidem Thewlisem ve filmu "Total Eclipse", ve kterém DiCaprio hrál básníka Rimbauda.
V roce 1996 hrál po boku Claire Danesové v moderní adaptaci "Romea a Julie" a ve filmové verzi úspěšné divadelní hry "Marvinův pokoj" s Meryl Streepovou a Diane Keatonovou. Jeho posledním filmem je "Muž se železnou maskou" s Jeremym Ironsem, Johnem Malkovichem a Gerardem Depardieuem. Objeví se také v nejnovějším filmu Woodyho Allena, který bude mít premiéru v roce 1998.
DiCaprio se narodil v Los Angeles a s herectvím začal ve 14 letech, v reklamách a naučných filmech, později v televizních seriálech jako "Growing Pains".

Kate Winslet (Rose DeWitt Bukaterová)
na sebe poprvé upoutala mezinárodní pozornost svou rolí ve filmu Petera Jacksona "Heavenly Creatures", ve kterém ztělesnila mladé děvče, jehož vztah s přítelkyní, obdařenou podobně bohatou představivostí, vyústí ve vraždu. Její slibná kariéra pokračovala rolí Marianne ve filmu Anga Leeho "Rozum a cit". Za tuto roli po boku Emmy Thompsonové získala ceny SAG a BAFTA za nejlepší výkon ve vedlejší roli a byla nominována na Oscara®, to vše v roce 1996. Dále hrála Sue Brideheadovou ve filmu Michaela Winterbottoma "Jude" a Ofélii v "Hamletovi" Kennetha Branagha. Svou příští roli vytvoří v nezávislém filmu "Hideous Kinky".

Billy Zane (Cal Hockley)
se naposled objevil s Ginou Gershonovou ve filmu "This World, Then the Fireworks." K jeho dalším filmům patří "Fantóm,", "Rytíř Démon: Příběhy ze záhrobí", "Orlando", "Head Above Water", "Memphiská kráska", "Návrat do budoucnosti", "Posse - Banda Jesseho Lee" a "Tombstone". Světovou slávu získal díky své roli ve filmu "Úplné bezvětří" po boku Sama Neilla a Nicole Kidmanové.

Kathy Bates (Molly Brownová)
byla oceněna Oscarem® za hlavní roli ve filmu Roba Reinera na motivy knihy Stephena Kinga "Misery nesmí zemřít." V roce 1997 získala Zlatý glóbus za roli ve filmu "Late Shift". Dále se objevila ve filmech "Ďábelská lest", "Smažená zelená rajčata" nebo "Dick Tracy". Naposledy se objevila ve filmu Mika Nicholse "Primary Colors".

Bill Paxton (Brock Lovett)
se proslavil v mnoha rolích a na filmu "Titanic" znovu spolupracoval s Jamesem Cameronem, se kterým se dříve sešel u filmů "Pravdivé lži", "Vetřelci" a "Terminátor".
V roce 1996 Paxton hrál v celosvětovém hitu "Twister", poté co se objevil ve filmu "Apollo 13". Jeho zatím poslední film "Mighty Joe Young" bude mít premiéru v létě 1998. V roce 1992 byl nominován na cenu LAFCA New Generation Award za svou roli v thrilleru Carla Franklina "One False Move". K jeho dalším filmům patří "Weird Science," "Večernice," "Tombstone" nebo "Helena v krabici."

Gloria Stuart (Rose)
narozená 4. července 1910, musela každý den vydržet dvě hodiny maskování aby se z ní stala 101 let stará Rose Calvertová - žena, která tvrdí, že přežila katastrofu Titanicu. Stuartová hrála od 30. let do Druhé světové války v desítkách filmů.
Od 40. let vedla Stuartová velmi produktivní život jako zkušená malířka, výtvarnice koláží a tisků, pěstitelka bonsají, hosteska, manželka, matka, babička a cestovatelka po celém světě.

  Leonardo DiCaprio
Leonardo DiCaprio

Kate Winslet
Kate Winslet

Billy Zane
Billy Zane

Kathy Bates
Kathy Bates

Bill Paxton
Bill Paxton

Gloria Stuart
Gloria Stuart

 


TITANIC World
Copyright © 1999-2021 Zdeněk Marášek
Všechna práva vyhrazena