Novinky
Vznik
Stavba
Cestující
Posádka
Plavba
Šetření
Vrak
Film
Média
Autor

fb

Donate 

Hogg, Evans
Symons, Jewell
Fleet, Lee

Společnost White Star Line zpravidla zaměstnávala na větších lodích šest mužů hlídkové skupiny. Neměli jinou povinnost než ve dne v noci, dva současně, držet hlídku na stanovišti na předním stožáru. Dvě hodiny sloužili a čtyři hodiny odpočívali. Hlídky ve vraním hnízdě pozorně sledovaly okolní vody a hlásily na můstek vše, co uviděly, jako například kouř na obzoru, vzdálená světla, trosky, předměty na hladině a samozřejmě i plující ledovce. Muži, kteří vykonávali tuto činnost po dlouhou dobu, byli natolik zkušení, že jim nic neuniklo, a už na velkou vzdálenost dokázali rozpoznat, ať už prostým okem nebo dalekohledem, každý předmět nebo úkaz. Byla to samozřejmě služba velmi namáhavá, vyžadující po celou dobu stoprocentní soustředění a pozornost, zejména za špatného počasí a snížené viditelnosti. Proto také, kromě pravidelného měsíčního platu, dostávali za každou absolvovanou plavbu ještě zvláštní příplatek ve výši pěti šilinků.

George Alfred Hogg
Měl 29 let. Narodil se ve městě Hull 6. března 1883. Oženil se a měl dvě děti. Před Titanikem sloužil na Dongole. Na moři byl 13 let.

Alfred Frank Evans
Bylo mu 24 let. Narodil se ve městě Hampshire a žil v Southamptonu. Před tím než nastoupil na Titanic, sloužil na Oceaniku.

George Symons
Měl 24 let. Narodil se ve městě Weymouth 23. února 1888. Před Titanikem pracoval na Oceaniku.

Archibald Jewell
Narodil se 4. prosince 1888. Byl to syn Johna Jewella (námořníka) a Elizabeth Jewell. Jeho matka zemřela při porodu 9. dubna 1891.

Frederick Fleet
Narodil se v Liverpoolu 15. října1887. Nevěděl kdo jsou jeho rodiče. Žil u pěstounů. Ve 12 letech šel do učení a v 16 skončil. V roce 1903 se stal námořníkem a zanedlouho se vypracoval na kvalifikovaného námořníka. Před nástupem na Titanic se plavil na Oceaniku.

Reginald Robinson Lee
Narodil se v Bensingtonu, Oxfordshire v roce 1870. Pracoval na Olympiku.

  Vraní hnízdo Titaniku
Vraní hnízdo

George A. Hogg

Alfred F. Evans

George Symons

Archibald Jewell

Reginald R. Lee

 


TITANIC World
Copyright © 1999-2021 Zdeněk Marášek
Všechna práva vyhrazena