Novinky
Vznik
Stavba
Cestující
Posádka
Plavba
Šetření
Vrak
Film
Média
Autor

Kniha

Fórum 

H. T. Wilde (zástupce kapitána)
Narodil se 21. září 1872. Vyrůstal ve městě Walton. V Liverpoolu se stal námořníkem a jako mladík sloužil na plachetnicích. Potom nastoupil do společnosti Maranhan Steamship jako druhý důstojník. Brzy získal osvědčení Extra Master a nastoupil u White Star Line jako mladý důstojník.

Herbert John Pitman (třetí důstojník)
Čtyřiatřicetiletý Herbert John Pitman, přezdívaný také jako "Bert" se narodil 20. listopadu 1877 ve vesnici Sutton Montis. Sloužil u White Star Line posledních pět ze svých téměř deseti roků kariéry důstojníka obchodního loďstva. Měl kapitánský patent, tak jako všichni důstojníci na Titaniku.

Joseph Grove Boxhal (čtvrtý důstojník)
Narodil se v Hull, Yorkshire 23. března 1884. Byl držitelem oprávnění Extra Master a i on byl ve službách White Star Line již pátý rok.

Harold Godfrey Lowe (pátý důstojník)
Narodil se 21. listopadu 1882 v Eglwys Rhos. Harold Godfrey Lowe byl stejného ražení jako Lightoller. Byl to rozený námořník. Když mu bylo dvanáct let, převrátila se s ním loďka a on doplaval v botách a šatech téměř kilometr ke břehu. Ve čtrnácti letech jej otec doslova vlekl přes celý Liverpool do učení u loďařské firmy, ale mladý Lowe prohlásil, že nebude pro nikoho pracovat zadarmo a že chce být za svou práci placen. Otec trval na svém, chlapec též a výsledkem bylo, že utekl z domova na moře. Sedm let se plavil na škunerech, na plachetnicích s ráhnovým oplachtěním a nakonec na parnících, pět let sloužil u Západoafrické pobřežní služby. Jednou při návratu z Japonska se jeho loď ocitla v zuřící vichřici. Kapitán žádal dobrovolníka pro nadmíru nebezpečný úkol - bylo nutno upevnit uvolněné lanoví. Lowe s lakonickým komentářem "zabít se můžu stejně dobře pádem z paluby jako z ráhna" se přihlásil. Již s kvalifikací kapitána přešel od Západoafrické služby k White Star Line. Bylo mu dvacet devět let, byl štíhlý, tmavovlasý, dobře vypadající a severní Atlantik přeplouval poprvé.

James Pell Moody (šestý důstojník)
James Pell Moody přišel z Oceaniku. Narodil se ve Scarborough, v Anglii 21. srpna 1887. Syn Johna Henryho Moody a Evelyn Louise Lammin. Moodyho rodina byla ve Scarborough velmi známá.

  H. T. Wilde

H. J. Pitman

J. G. Boxhal

H. G. Lowe

J. P. Moody

 


TITANIC World
Copyright © 1999-2008 Zdeněk Marášek
Všechna práva vyhrazena