Novinky
Vznik
Stavba
Cestující
Posádka
Plavba
Šetření
Vrak
Film
Média
Autor

fb

Donate
 

Titanic měl devět ocelových palub vzdálených od sebe 250 až 320 centimetrů. Nejvýše byla člunová paluba pod ní sedm palub označených odshora dolů DECK A až G, pod nimi paluba dna lodi a ještě níž, asi metr a půl nad kýlem, vnitřní dno. Pouze paluby C, D, E a F se táhly po celé délce od jednoho konce lodi k druhému. Člunová paluba a paluba A nedosahovaly až k přídi a k zádi, paluba G a paluba dna lodi pokrývaly pouze prostor v přední části lodi od kotelen po příď a v zadní části od strojoven po záď.

Na palubách A až G byly ubytovací kapacity pro maximálně 1 034 cestujících I. třídy, 510 cestujících II. třídy a 1 022 cestujících III. třídy, tedy celkem pro 2 566 osob. Některé kajuty měly alternativní charakter, mohly sloužit pro I. nebo II. třídu nebo pro II. a III. třídu. Uváděná čísla však označují využití ve vyšší možné třídě.
Loď měla současně i ubytovací prostory pro posádku, a to pro 75 osob takzvaného palubního oddělení, do kterého náleželi též důstojníci a lékaři, 362 osob strojního oddělení a 544 osob hospodářského oddělení včetně hospodářů a vrchních stevardů.
Pod palubou G byla paluba dna lodi, též dělená na přední a zadní část stejné délky jako v případě paluby G. V obou jejích částech byl převážně uložen přepravovaný náklad a jedna komora sloužila jako obrovský mrazící box.

     


TITANIC World
Copyright © 1999-2021 Zdeněk Marášek
Všechna práva vyhrazena

 

 

 


Nakupujte sběratelské kousky

REGISTRACE
ZDARMA

Aukro.cz